UPC: 0065030833073 | StarTech 20in Slimline SATA to SATA with LP4 Power Cable Adapter (SLSATAF20)
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Add your review
This Post layout works only with Content Egg
Check all prices
  • At walmart.com you can purchase StarTech 20in Slimline SATA to SATA with LP4 Power Cable Adapter (SLSATAF20) for only
  • The lowest price of StarTech 20in Slimline SATA to SATA with LP4 Power Cable Adapter (SLSATAF20) was obtained on May 13, 2026 2:56 am.
Description
UPC lookup results for: 0065030833073 | StarTech 20in Slimline SATA to SATA with LP4 Power Cable Adapter (SLSATAF20)
Red slimline SATA to SATA with LP4 red power cable adapter Features a thin cable design which helps reduce clutter and increase airflow within the computer/server case for optimum system performance. StarTech LP4 Power Cable Adapter 20 (L) (SLSATAF20). • Cable length: 20 . • Color: Red. • Connector on first end: 1 x LP4 male. • Connector on second end: 1 x 7 pin SATA female. • Easy to use and install. • Features connect a slimline SATA drive to a SATA controller equipped computer motherboard. • Cost-effective solution for connecting a slimline SATA drive to a SATA equipped computer motherboard. • Add a slimline optical drive to a desktop PC. • Compatibility: Slimline SATA optical drives. • Cord length: 1.67 . • Green compliance certificate/authority: RoHS. • Material: PVC. • Package contents: 1 – 20 slimline SATA to SATA with LP4 power cable adapter. • Connector A: 1 – slimline SATA (13 pin data and power) receptacle connector B: 1 – LP4 (4 pin molex large drive power) male 1 – SATA (7 pin data) receptacle. • Sold as 1 Each.
UPC: 0065030833073 | StarTech 20in Slimline SATA to SATA with LP4 Power Cable Adapter (SLSATAF20) Prices
Price History
Reviews (0)
User Reviews
0.0 out of 5
0
Write a review
There are no reviews yet.
Be the first to review “UPC: 0065030833073 | StarTech 20in Slimline SATA to SATA with LP4 Power Cable Adapter (SLSATAF20)”