UPC: 0885170251663 | Panasonic Lumix H-FS45150 – Telephoto zoom lens – 45 mm – 150 mm – f/4.0-5.6 G VARIO – Micro Four Thirds – for Lumix DC-BGH1; Lumix G DC-G100 G90 GF90 GH5M2 GH6 GH6L GX880 GX9 GX9H GX9K GX9W
Description
UPC lookup results for: 0885170251663 | Panasonic Lumix H-FS45150 – Telephoto zoom lens – 45 mm – 150 mm – f/4.0-5.6 G VARIO – Micro Four Thirds – for Lumix DC-BGH1; Lumix G DC-G100 G90 GF90 GH5M2 GH6 GH6L GX880 GX9 GX9H GX9K GX9W
Featuring an ultra-compact size and lightweight body the LUMIX G VARIO 45-150 mm/F4.0-5.6 ASPH./MEGA O.I.S. lens offers a versatile zoom range of 45-150 mm (35 mm camera equivalent: 90-300 mm) providing a versatile medium zoom range for daily situations. The LUMIX G VARIO 45-150 mm/F4.0-5.6 ASPH./MEGA O.I.S. lens incorporates Panasonic s MEGA O.I.S. (Optical Image Stabilizer) which makes it easy to shoot super clear shots even in low-lit situations by suppressing the blur caused by a hand movement. The lens inner focus system enables excellent resolution and contrast from full life-size magnification to infinity and the inclusion of a stepping motor makes focusing action smooth and near silent for use in both video and photo recording.