UPC: 0888143011790 | Hisense 120L9G-CINE120A 4K TriChroma Smart Laser TV With 120 Soft-Screen (2021)
Add to wishlistAdded to wishlistRemoved from wishlist 0
Add to compare
Add your review
This Post layout works only with Content Egg
Check all prices
Description
Hisense 120L9G-CINE120A 120 4K TriChroma Smart Laser TV – 120” Lenticular Ambient Light Rejecting Soft-Screen Included – Smart TV – App Store – Streaming Service Supported – Voice Assistants – Screen Mirroring – Content Casting – Ceiling Mounting Supported – Rear-Projection Toggle – Dolby Vision Releasing 2022 – WiSA Ready – Smart Home Ready – 4K Resolution – 60Hz Refresh Rate (Not Capable of 120Hz) – Color Space: 107 Percent BT.2020 – Contrast Ration: 1 000 000:1 (Dynamic) – HDR10/HLG – Filmmaker Mode – Game Mode – WiSA Ready – Light Source: Red Green Blue Laser – Lamp Life: Over 25 000 Hours – Brightness: 3 000 Lumens – Ultra-Short-Throw-Ratio: 0.25:1 – Audio Output Power: 40W (Stereo) – Dolby Atmos – Dolby Digital – Dual Band WiFi – Bluetooth – Ethernet – 3 HDMI – 2 USB – RF Antenna – Optical – Analog Audio (L/R) – Noise Reduction – Parental Controls – Closed Caption – Sleep Timer – Eye Safety – MEMC – Remote Finder – Voice Remote – Quick Start Guide – Power Cable – Cleaning Kit – View Angle 150 Degrees – .4 Gain – Mounting Brackets – Gloves – Screen Install Manual – ASSEMBLY REQUIRED FOR SCREEN – Projector: 120L9GU – (24.00”W x 13.60”D x 6.10”H) – (24.70lbs) – Screen: LTS120AKA(1000) – (104.60”W x 1.40”D x 60.40”H) – (34.20lbs) – (Black/Grey)